Nisan 2, 2022 Genel, News Yorum yapılmamış

Üretiminde doğaya karşı sorumluluğunu her daim birinci önceliğine koyan Fora Zeytin, 12.07.2019 tarihli ve 30829 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmeliği sistemini kurarak Balıkesir Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından onaylanan Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Kurulduğu günden bu yana şirket misyonunu “sürdürülebilir bir dünya” olarak belirleyen ve doğaya karşı sorumluluğunu üretiminin her aşamasında yerine getiren Fora Zeytin, sahip olduğu kalite belgelerine bir yenisi daha ekledi. Sıfır Atık Belgesi kapsamında gerçekleştirilen denetimler sonucunda Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı. Yatırımlarına dünya standartlarında üretim yapmak için ara vermeden devam eden Fora Zeytin, aynı zamanda ihtiyaç duyduğu elektriğin büyük bir kısmını 2018 yılında Fabrikasının çatısına kurdurduğu Güneş Enerjisi Santrali’nden karşılıyor. Üretim sonrasında da çevreci olan Fora Zeytin ürünlerini çevreci ve cam ambalajlar ile tüketicisine sunuyor.

Fora Zeytin’in kaliteye olan tutkusu ve doğaya karşı hissettiği sorumluluk zeytin hasadından işlemeye, üretimden üretim sonrası dahil tüm süreçlerde kendini göstermektedir. Fora Zeytin üretim tesisleri, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgelerini tamamına sahiptir. Gıda firmalarında en çok aranan Helal ve Kosher belgelerine sahip olan firma, en önemlisi tüm dünyada kabul gören en yüksek gıda standardı olan BRC tarafından AA seviyesinde de belgelendirilmiştir.

Written by ecemtaneri