Ağustos 29, 2018 Tarifler Yorum yapılmamış

FORA DİLİMLİ ZEYTİNLE ÇOCUKLARA ZEYTİNİ SEVDİRECEK FİKİRLER

 

Türkiye’nin ve dünyanın tercihi Fora Zeytin’den dilimli zeytinlerle çocuklara özel hazırlayabileceğiniz, hem sağlıklı, hem de neşeli bir tarif: “Uğur Böceği Sandviç”

Fora Zeytin, Türkiye’nin en iyi zeytin yetişen bölgelerinden özenle seçilen zeytinler ile farklı ürün seçenekleri sunuyor. En pratik ürünlerden biri olan Fora Dilimli Zeytin, az miktarda tuz ile el değmeden hijyenik koşullarda üretiliyor. Çekirdeksiz ve dilimli olması sayesinde çocuklar tarafından, koruyucu içermemesi sayesinde ise anneler tarafından tercih ediliyor.

Çocuklarda büyüme döneminde sağlıklı gelişimlerinin sağlanabilmesi için dengeli beslenme önemli bir yer tutuyor. Zeytin, içerdiği yağ asitleri ve vitaminler açısından çocukların beslenmesinde yer alması tavsiye ediliyor. İster kahvaltıda, ister öğün arasında çocuklara besleyici ve keyifli bir sandviç ile zeytini sevdirebilirsiniz.

Fora Siyah Dilimli Zeytin ile uğur böceği sandviçi hazırlamak için; bir dilim ekmek üzerine ince bir dilim kaşar peyniri, onun üzerine bir dilim marul yerleştirin. Uğur böceğinin kanatları için domates dilimleri, başı için yarım cherry domates kullanın. Dilimli zeytinlerden kanatlarının üzerine beneklerini, krem peynir ve tane karabiberden gözlerini, frenk soğanından ise antenlerini yapın. Afiyet olsun!

Written by fora_2018