Nefis, aromatik zeytinyağı küpleri! Gastronomide her geçen gün daha da popüler hale gelen bu yağlar, ot ve baharatların kullanımını daha kolay hale getirmekle kalmayıp aynı zamanda yüksek kaliteli yağların besin değerini de artırıyor. Soslu zeytinyağları genellikle ete, balığa, sebzelere ve baharatın tadının parlamasını istediğimiz her yemeğe lezzet katmak için kullanılır.

  • Biberiyenin özel tadı, et ve balık yemeklerini, sosları, çorbaları ve pek çok farklı geleneksel tarifi lezzetlendirmemizi sağlar.
  • Biberiye;kafeik ve rosmarinik asit içerir. Bu asitler, vücudu koruyan güçlü antioksidan etkilere sahiptir.
  • Bu ot; sindirim, solunum ve kardiyovasküler hastalıkları tedavi etmek için idealdir.
  • Buna ek olarak, karnosik asit içeriği, sinir koruyucuların özelliklerini artırır. Bu da, hafıza kaybı ve Alzheimer riskini azaltmaya yardımcı olur.
  • Biberiye, antienflamatuar ve diüretik özelliklere sahiptir ve bu sayede kan dolaşımını geliştirmeye yardım eder. Buna ek olarak, aynı zamanda eklem ağrısını da azaltır.

Hazırlanışı;

 

Biberiyeleri dallarına ayırıp, mümkünse kapaklı bir buz kalıbının gözlerine yerleştirin, üstlerini Fora Zeytinyağı ile doldurup derin dondurucuya yerleştirin. Çorbalarınızda, haşlamalarınızda ve diğer yemeklerinizde 12 aya kadar kullanabilirsiniz. Afiyet olsun!

Written by ecemtaneri