Mart 12, 2020 Genel Yorum yapılmamış

Veganlık, en basit tanımıyla, hayvan kullanımını ve hayvansal herhangi bir ürünü tüketmeyi reddetmektir. Vejeteryanlar ise yalnızca et tüketmezler, süt ve süt ürünleri ile yumurta ile beslenebilirler. Son yıllarda oldukça artış gösteren bu duyarlı yaşam biçiminde sebze ve meyve en önemli besin kaynaklarıdır.

Akdeniz’ in belki de en meşhur meyvesi zeytin ise vegan ve vejeteryanlar için olmazsa olmaz bir yiyecektir. Besleyici değeri çok yüksek olan bir besindir. Zeytinde bol miktarda bitkisel protein, yağ A, C, E vitaminleri ile kalsiyum, fosfor, kükürt, klor, magnezyum mineralleri vardır. Bu kadar besleyici olmasının yanında, vegan ve vejeteryanlar için önemli avantajı, zeytin üretiminde hayvansal hiç bir katkı maddesi kullanılmaz.

Fora Zeytin olarak tarladan fabrikaya ve devamındaki tüm satış faaliyetlerine kadar hiçbir aşamada hayvanları  kullanmıyoruz. Fabrikamızda hijyen koşullarına yönelik tedbirleri alırken tüm canlıların yaşam hakkına saygı duyarak sadece alanımızı koruma yönünde önemler alıyoruz. Doğaya olan saygımızın bir temsili olarak güneş enerjisi ile üretim yapıyoruz.

Written by fora_2018